diskuse.uctovani.net
Diskusní fórum o účetnictví
 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika | www.uctovani.net »
Jak něco zaúčtovat? diskuse.uctovani.net Forum / Jak něco zaúčtovat? /

Faktury za služby z EU i mimo EU

Autor Návštěvník
#1 | Zasláno: 10 Lis 2013 22:18
Dobrý den, jak správně zaúčtovat faktury za služby z EU i ze zemí mimo EU z hlediska DPH.
Děkuji
Autor Bohdalová M.
Člen
#2 | Zasláno: 14 Lis 2013 10:17
Dobrý den, toto téma je velice rozsáhlé a má mnoho variant. doporučuji prostudovat zákon o DPH. Ve zkratce: Pokud je místo plnění ve 3. zemi, pak nebudete za takovéto plnění odvádět českou DPH. Pokud poskytujete službu do zemí EU, stanete se tzv. identifikovanou osobou - v přeshraničí budete vystupovat jako plátce, v tuzemsku nikoliv.
Autor Jakub Navrátil
Návštěvník
#3 | Zasláno: 25 Pro 2013 17:34
Myslím, že tato otázka byla spíše mířena na přijatá plnění z EU, resp. ze 3. zemí.

Dobré by bylo nám napsat více o Vašem "businessu" - jaká právní forma podnikání, plátce X neplátce?abychom přímo mohli dát odpověď pasovanou na Vaši situaci :-), jelikož jak pí Bohdalová zmínila problematika DPH je opravdu složitá ;-)
Autor Návštěvník
#4 | Zasláno: 22 Kvě 2015 12:26
Dobrý den, ráda bych požádala o radu, jak správně z hlediska DPH účtovat toto:
(sídlo firmy CZ, jsme plátci DPH)
1/ zahraniční společnost v Německu (má na faktuře svoje daňové číslo VAT) nám vystavila fakturu za registrační poplatek na kongres a za ubytování na tomto kongresu. Částky jsou uvedeny jak bez DPH, tak je uvedena daň a zároveň celková částka. Celkovou částku jsme uhradili zálohově předem.
Je to takto v pořádku? Pokud se daná služba spotřebovává v Německu, nemůžeme účtovat reverse charge? Zaúčtujeme pouze přijatou zahraniční fakturu na plnou částku a víc již nic?

2/ zaplatím za vstupenku na výstavu v Německu, obdržím opět fakturu s rozpisem DPH, oba jsme plátci DPH), také nebudu vytvářet reverse charge jako v prvním případě?

3/ mohu uplatnit odpočet DPH za ubytování např. v Německu, pokud mi zahraniční poskytovatel služby vystaví fakturu bez DPH? Jaká jsou pak pravidla pro to, zda mi zahraniční poskytoval dá na fakturu částku bez DPH nebo plnou částku vč. DPH?

Předem moc děkuji.
Autor hledající
Návštěvník
#5 | Zasláno: 5 Říj 2015 13:19
Dobrý den, jak zaúčtovat fakturu z Německa za opravu vozidla.Dodavatel má na faktuře uvedeno svoje VAT a faktura je vystavena s daní (19%). Jsme plátci DPH v ČR.
Autor Návštěvník
#6 | Zasláno: 16 Dub 2016 16:41
Dobrý den.
Prosím o radu ke správnému zaúčtování DPH při nákupu ojetého osobního automobile ze Švýcarska (od soukromé osoby). Celním úřadem byl automobil po zaplacení cla (5.000,- Kč) propuštěn do volného oběhu. Osobní automobil jsem koupil hotově do HM firmy. Jsem plátcem DPH.
Děkuji za odpověď.
Jak něco zaúčtovat? diskuse.uctovani.net Forum / Jak něco zaúčtovat? / Faktury za služby z EU i mimo EU Nahoru
Vaše reakce Klikněte na tuto ikonu, pokud se chcete přesunout na citovanou zprávu
Ochrana proti spamu. Napiąte prosím číslici dvanáct:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 
  www.uctovani.net diskuse.uctovani.net  Forum Powered by Community Script miniBB ®