diskuse.uctovani.net
Diskusní fórum o účetnictví
 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika | www.uctovani.net »
Jak něco zaúčtovat? diskuse.uctovani.net Forum / Jak něco zaúčtovat? /

Zálohová faktura v cizí měně

Autor Návštěvník
#1 | Zasláno: 6 Pro 2013 19:32
Dobrý den,

Mám problém, který asi sama nedokažu vyřešit.

Přišla mi zálohová faktura v Eur (na dokladu není uveden kurz, který mám doklad přepočítat, vím že o záloze se většinou neučtuje, ale pracuji v Money S3 a jsem zvyklá zálohy učtovat a program po mě kurz vyžaduje) mám se obrátit na dodavatele, aby kurz doplnil? Nejsem si jistá jestli musí být na záloze uveden přepočet nebo kurz.

Zálohu jsme uhradili a dodavatel mi nevystavil daňový doklad k přijaté platbě ( mám si DPH uplatnit z vyučtovací faktury). Jaký v tomto připadě použiji kurz? Kurz kterým vystavena vyučtovací faktura nebo kurz dne, ve kterém jsem platila zálohu (používáme denní kurz a dodavatel taky). Na dokladě je samozdřejmě všechno uvedeno v EUR a přepočtena je jen hodnota faktury.

Podle mě bych měla zálohu zaučtovat denním kurzem ČNB (doufám že se nebude učtovat žadny kurzový rozdíl když záloha neni doklad) a na vyučtovací faktuře použiju pro odečet zálohy kurz, kterým je přepočtena celá faktura. Ale nejsem si tím jistá.

Děkuji za odpověď
Autor Bohdalová M.
Člen
#2 | Zasláno: 11 Pro 2013 22:49
Dobrý den, denní kurz ČNB používejte. Ale kurzový rozdíl Vám pravděpodobně vznikne tak jako tak, neboť mezi dnem faktury a dnem úhrady bude časová prodleva a kurz bude pokaždé jiný.
Autor Jakub Navrátil
Návštěvník
#3 | Zasláno: 25 Pro 2013 17:20
Dobrý den,

záleží obecně jak máte nastavenou "kurzovou politiku" ve svých interních směrnicích - v případě, že byste měla např. měsíční kurz ČNB, tak by Vám v tomto případě, kdyby obě transakce proběhly v jeden měsíc, kurzový rozdíl žádný nevznikl.

Každopádně je chybné o zálohových fakturách účtovat a pokud vím tak jdou do Money S3 zadat aniž by se účtovali (jen poté poslouží v případě chcete-li u finální faktury provést odpočet zálohy)

Kdyžtak ještě napište, rádi Vám poradíme :-)
Hezké prožití svátku

JN
Jak něco zaúčtovat? diskuse.uctovani.net Forum / Jak něco zaúčtovat? / Zálohová faktura v cizí měně Nahoru
Vaše reakce Klikněte na tuto ikonu, pokud se chcete přesunout na citovanou zprávu
Ochrana proti spamu. Napiąte prosím číslici dvanáct:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.

www.uctovani.net diskuse.uctovani.net  Forum Powered by Community Script miniBB ®