diskuse.uctovani.net
Diskusní fórum o účetnictví
 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika | www.uctovani.net »
Jak něco zaúčtovat? diskuse.uctovani.net Forum / Jak něco zaúčtovat? /

Odkoupení obchodního podílu

Autor Návštěvník
#1 | Zasláno: 22 Říj 2013 19:56
Dobrý den,
jakým způsobem zaúčtovat odkoupení obchodního podílu ve společnosti A) společností B)?
Lze tento výdaj považovat za daňově uznatelný pro společnost B) a jak jej zaůčtovat ?
Autor Bohdalová M.
Člen
#2 | Zasláno: 28 Říj 2013 11:07
Dobrý den,

účtování bude 061,062,063/379 a 379/221.
účet 06x bude podle podílu na základním kapitálu:
061 - rozhodný vliv
062 - podstatný vliv
063 - menšinový vliv.

Podle zákona o dani z příjmu, § 25,1,c je náklad na obchodní podíl daňově uznatelný až v momentě jeho prodeje.
Jak něco zaúčtovat? diskuse.uctovani.net Forum / Jak něco zaúčtovat? / Odkoupení obchodního podílu Nahoru
Vaše reakce Klikněte na tuto ikonu, pokud se chcete přesunout na citovanou zprávu
Ochrana proti spamu. Napiąte prosím číslici dvanáct:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 
  www.uctovani.net diskuse.uctovani.net  Forum Powered by Community Script miniBB ®