Daňové přiznání odd. K
diskuse.uctovani.net
Diskusní fórum o účetnictví
 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika | www.uctovani.net »
Daně a jak na ně diskuse.uctovani.net Forum / Daně a jak na ně /

Daňové přiznání odd. K

Autor sarkaPK
Člen
#1 | Zasláno: 17 Dub 2014 10:23 | Změnil(a): sarkaPK
Prosím o pomoc při vyplnění odd. K Daňového přiznání. Jde mi o roční úhrn čistého obratu. Nevím si s tou položkou rady. V Programu Pohoda mi na help line bylo řečeno, že to program neumí a že si to musím dopočítat ručně. Může mi někdo prosím poradit, jak to udělat rychle a efektivně? Dělám to poprvé. Díky
Autor Zuzana Bartůšková
Člen
#2 | Zasláno: 3 Kvě 2014 19:37
Dobrý den,
do řádku K v příloze se uvádí roční úhrn čistého obratu, vypočtený podle § 20 odst. 1 písm. a) bodu 2 zákona o účetnictví: "ročním úhrnem čistého obratu se pro účely tohoto zákona rozumí výše výnosů snížená o prodejní slevy a dělená počtem započatých měsíců, po které trvalo účetní období, a vynásobená dvanácti". V Pohodě to jednoduše vyřešíte tak, že si zobrazíte výsledovku za příslušné období tj. předpokládám k 31.12.2013 a kouknete se kolik Vám tam ukazuje jako součet výnosů. A to je to číslo, které tam napíšete.

Zuzana Bartůšková
www.ucetnictvibezstarosti.cz
Daně a jak na ně diskuse.uctovani.net Forum / Daně a jak na ně / Daňové přiznání odd. K Nahoru
Vaše reakce Klikněte na tuto ikonu, pokud se chcete přesunout na citovanou zprávu
Ochrana proti spamu. Napiąte prosím číslici dvanáct:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.

www.uctovani.net diskuse.uctovani.net  Forum Powered by Community Script miniBB ®