diskuse.uctovani.net
Diskusní fórum o účetnictví
 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika | www.uctovani.net »
Daně a jak na ně diskuse.uctovani.net Forum / Daně a jak na ně /

Nezaúčtované doklady z minulého roku

Autor Kami
Člen
#1 | Zasláno: 14 Bře 2015 00:38
Dobrý den, převzala jsem účetnictví - fyzická osoba s podvojným účetnictvím, čtvrtl. plátce dph a potřebovala bych poradit, neboť jsem se do toho nějak zamotala:
v únoru 2014 byla této firmě vystavena fa za odvoz odpadu ve výši 20 000,- vč. dph, v tomtéž měsíci další faktura za omylem fakturovaných více obalů -22 600,- vč. dph a zároveň vystaven zápočet na tyto 2 faktury - všechny 3 doklady se ztratily tzn. nejsou v účetnictví 2014. Vzniklý přeplatek 2600,- vznikl i z faktur přijatých v roce 2013 a byl vrácen v květnu 2014 na účet firmy. Zjistila jsem to, že není nikam přiřazena došlá platba 2600 na bank. účtu.
Vyžádali jsme kopie dokladů, ale nevím na jaké účty zaúčtovat, ke kterému datu zapsat do účetnictví, zda musím podat dodatečné přiznání dph? Přiznání k dani z příjmů za 2014 ještě není hotové.
Mám fa zapsat do února 2014 na 518/321 a 343/321, druhou fa totéž, ale mínusem a zaúčtovat zápočet. Tím pádem udělat likvidaci úhrady přeplatku. a podat dodatečné přiznání dph za 1.čtvrtletí 2014 ve kterém odvedu 451,- Kč dph?
Prosím o odpověď, potřebuji udělat přiznání k dani z příjmů již v březnu. Děkuji moc.
Autor Návštěvník
#2 | Zasláno: 24 Bře 2015 18:50
Dobrý den,
nevím, jestli jsem dotazu porozuměla úplně správně. Nepřemýšlím teď nad náklady, ale nad DPH. Na uplatnění DPH máte až tři roky. A DPH si smíte uplatnit až v okamžiku, kdy fyzicky držíte danou fakturu v ruce (musí být vámi obdržena, prokazatelně - viz zákon o DPH). Takže tam je možné ji uplatnit až vám přijde fyzicky faktura. Co se týká dobropisu, tam by také neměl být problém, protože ta společnost, která vám dobropis vystavila, nemůže DPH žádat od Fú zpět dokud od vás nemá písemné potvrzení, že jste dobropis přijali, tzn. že pokud na něj stále čekáte, nemají oni potvrzení, takže tam bych dph také "uplatnila" až vám dobropis dorazí, vy jej poté společnosti potvrdíte a ona si teprve bude moci vyžádat dph zpět. V praxi to znamená, že stát té společnosti vrátí dph, až když vy ho zase ve svém přiznání taktéž "vrátíte", ale státu (mluvím teď o dobropisu).
Snad jsem to napsala srozumitelně.
Autor Návštěvník
#3 | Zasláno: 24 Bře 2015 18:54
Ještě dovětek... pokud to chcete udělat, jak píšete, asi to je také možné, ale abyste na sebe zbytečně neupozorňovali finanční úřad. Asi bych spíše do roku 2014 vytvořila dohadné položky a u DPH se řídila viz výše.
S pozdravem
Daně a jak na ně diskuse.uctovani.net Forum / Daně a jak na ně / Nezaúčtované doklady z minulého roku Nahoru
Vaše reakce Klikněte na tuto ikonu, pokud se chcete přesunout na citovanou zprávu
Ochrana proti spamu. Napiąte prosím číslici dvanáct:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.

www.uctovani.net diskuse.uctovani.net  Forum Powered by Community Script miniBB ®