diskuse.uctovani.net
Diskusní fórum o účetnictví
 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika | www.uctovani.net »
Daně a jak na ně diskuse.uctovani.net Forum / Daně a jak na ně /

DPH Souhrnné hlášení, doprava v rámci EU

Autor Návštěvník
#1 | Zasláno: 7 Kvě 2015 14:58
Jedná se mi o zaúčtování FP i FV ohledně členění DPH a s tím související povinnost připojit souhrnné hlášení k přiznání DPH. Používáme program Pohoda.
Přepravu ČR - Malta (námořní přeprava) jsme nakoupili od rejdaře (sídlo Rakousko) (zásilka neopustila vody EU) FP jsme zaúčtovali bez členění DPH s následným samovyměřením DPH - kde je členění DPH DDslRegEU ř. 5 přiznání DPH, a na uplatnění DPH členění PDslRegEU. u FV je zaúčtováno členění UDdodEU ř. 20 přiznání DPH.

Při tomto zaúčtování mi program při žádosti o vystavení souhrnného hlášení dává hlášku, že nejsou žádné doklady pro souhrnné hlášení. Nejsem z toho moudrá. FÚ po mě hlášení
chce.
Víte někdo, prosím kde je chyba? Předem děkuju
Autor Návštěvník
#2 | Zasláno: 21 Kvě 2015 12:22
Souhrnné hlášení by připadlo v úvahu jen u faktury vydané. Fakturovali jste členovi EU, plátci DPH? Pokud ano, tak členění UDdodEU je v pořádku pokud je faktura bez DPH.
Daně a jak na ně diskuse.uctovani.net Forum / Daně a jak na ně / DPH Souhrnné hlášení, doprava v rámci EU Nahoru
Vaše reakce Klikněte na tuto ikonu, pokud se chcete přesunout na citovanou zprávu
Ochrana proti spamu. Napiąte prosím číslici dvanáct:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.

www.uctovani.net diskuse.uctovani.net  Forum Powered by Community Script miniBB ®