diskuse.uctovani.net
Diskusní fórum o účetnictví
 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika | www.uctovani.net »
Daně a jak na ně diskuse.uctovani.net Forum / Daně a jak na ně /

OSVČ Plátce dph - Měsíční přiznání

Autor xixtech
Člen
#1 | Zasláno: 12 Bře 2019 15:52
Dobrý den,

jsem zaměstnaný na HPP do 31.3.2019.

Začátkem února jsem registroval jako OSVČ, kde jsem uvedl zahájení SVČ k 1.4.2019. Během února jsem se dobrovolně stal plátcem DPH.
Zároveň však za únor + březen jako SVČ nebudu vykonávat žádnou výdělečnou činnost.

Zajímalo by mě, jak bude vypadat měsíční přiznání k DPH za únor a březen? Předpokládám, že přiznání za únor i březen bude nulové.

Vstupují tam pouze údaje za SVČ nebo i mzda od zaměstnavatele?

A co kontrolní hlášení?

Předem děkuji za odpovědi.
Autor lenka.kostihova @uctovani.net
Návštěvník
#2 | Zasláno: 14 Bře 2019 11:09
Do DPH samozřejmě nevstupuje mzda od zaměstnavatele. Pokud jste byl zaregistrován jako plátce DPH už v únoru, a neměl jste v únoru žádná zdanitelná plnění ani si nebudete nic nárokovat, podáváte nulové, s tím ,že na první straně zaškrtnete, že nejsou vyplněny žádné údaje na druhé straně. Nulové kontrolní hlášení nemusíte podávat.
Daně a jak na ně diskuse.uctovani.net Forum / Daně a jak na ně / OSVČ Plátce dph - Měsíční přiznání Nahoru
Vaše reakce Klikněte na tuto ikonu, pokud se chcete přesunout na citovanou zprávu
Ochrana proti spamu. Napiąte prosím číslici dvanáct:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.

www.uctovani.net diskuse.uctovani.net  Forum Powered by Community Script miniBB ®