diskuse.uctovani.net
Diskusní fórum o účetnictví
 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika | www.uctovani.net »
Daně a jak na ně diskuse.uctovani.net Forum / Daně a jak na ně /

Podnikání přes Amazon - DPH, daň z příjmu

Autor Návštěvník
#1 | Zasláno: 20 Čvn 2020 23:37
Dobrý den,
mám ŽL a nejsem plátce DPH, prodávám svoje zboží přes Amazon v Anglii, kam ho nejdříve z ČR zašlu a oni jej posléze zasílají do různých zemí jako je třeba Itálie, Francie, Německo a další, kde Amazon zboží prodá a pak mi na český účet v českých korunách pošle peníze.
Chtěl bych se zeptat, zda je nutné, abych se registroval k DPH, pokud z českého plnění mám obrat pro DPH pod milion korun, avšak když k tomu přičtu příjem od Amazonu, jsem přes milion (tudíž povinná registrace k DPH) - jde mi o to, jestli se do tohoto obratu počítají i příjmy od Amazonu ?
Anebo se musím stát identifikovatelnou osobou (DPH) ? (Na těch jejich výpisech jsou vidět poplatky, které si Amazon strhává.)
V Anglii jsem registrovaný k DPH.
Co se týká daně z příjmu, tak nevím, zda můžu jednoduše vzít částky, které mi přišly na účet a zdanit je v ČR a tím je to vyřešené, anebo zda jsou zde nějaká další úskalí, něco co bych měl vědět jak postupovat ? Vykážu je jako příjmy ze zahraničí ? A kam je v DP zapíši ?
Dále mě pak zajímá jestli by pro mě nebylo výhodnější stát se právnickou osobou ?
Předem děkuji.
Dvořák
Daně a jak na ně diskuse.uctovani.net Forum / Daně a jak na ně / Podnikání přes Amazon - DPH, daň z příjmu Nahoru
Vaše reakce Klikněte na tuto ikonu, pokud se chcete přesunout na citovanou zprávu
Ochrana proti spamu. Napiąte prosím číslici dvanáct:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 
  www.uctovani.net diskuse.uctovani.net  Forum Powered by Community Script miniBB ®