diskuse.uctovani.net
Diskusní fórum o účetnictví
 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika | www.uctovani.net »
Nezařaditelné dotazy o účetnictví diskuse.uctovani.net Forum / Nezařaditelné dotazy o účetnictví /

Exekuce na mzdu

Autor Jitřenka
Člen
#1 | Zasláno: 13 Lis 2013 10:39
Je možné, rozdělit vypočtenou částku na exekuci na více oprávněných? Vypočetla jsem našemu zaměstnanci částku, kterou lze srazit a teď přišel další exekuční titul. Všude se píše, že je důležité pořadí. Obě pohledávky jsou nepřednostní. Můžu srážku rozdělit napůl a uspokojit tak oba oprávněné nebo musí ten druhý čekat, až bude zaplacená pohledávka, která přišla jako první? Velmi bych ocenila radu, protože se dá očekávat, že další exekuce budou následovat. Předem děkuji.
Autor ywettal
Člen
#2 | Zasláno: 27 Lis 2013 12:44 | Změnil(a): ywettal
Myslím si, že nesmíte. Mohla by jste rozdělit pouze v tom případě, že by nyní přišla přednostní pohledávka v tom případě by měla přednost.
Autor Jitřenka
Člen
#3 | Zasláno: 29 Lis 2013 08:51
ywettal
Myslela jsem si to. Děkuji.
Autor M.
Návštěvník
#4 | Zasláno: 23 Zář 2014 10:46
Dobrý den,zaměstnanci je strhávána ze mzdy nepřednostní exekuce.Byla nám doručena další exekuce,tentokrát přednostní,ale zatím nenabyla právní moci.Máme do doby nabytí právní moci přednostní exekuce stále srážet nepřednostní nebo ukončit odesílání peněz a ukládat peníze na zvláštní účet pro přednostní exekuci,než právní moci nabude? Moc děkuji za odpověď.
Autor hanavich
Člen
#5 | Zasláno: 13 Led 2015 14:12 | Změnil(a): hanavich
Dobry den,
chtela bych se zeptat, zda jsem spravne vypocitala exekuci zamestnanci, pro rok 2015.
HM 11 200kc ma 2 vyzivovaci pov., rozvedeny, nezije ve spolecne domacnosti a je to neprednostni pohledavka.
HM 11 200
CM 9 773
9 773 - 9177 (596 : 3) = 199kc tj. 1/3 z 596,-
k vyplate 9 773 - 199 = 9 574kc
Nepochopila jsem, zaokrouhleny zbytek ciste mzdy (to je u me 596kc) se deli na tretiny, presahuje-li zbytek ciste mzdy 9 177 deli se na tretiny jen tato castka.
Nevim zda mam odecist jen 199kc nebo celych 596kc od ciste mzdy,
Dekuji moc za vysvetleni.
Autor 82khuratkosezna m.cz
Návštěvník
#6 | Zasláno: 26 Úno 2015 14:50
dobry den partnerka pobira mzdu 16,500kc,arazky ze mzdy na exekuce je 5000,kazda si bere 2500kc,a nechavaji ji pouze 8000kc,neni mozne stim vyjit,prvni ma prednostni a druha neni muze stim nejak pracovat jinak,je to na mzdove ucetni aby posilala tolik penez?muze posilat kc,pouze jedne a po splaceni pak dalsi?predem diky
Autor Návštěvník
#7 | Zasláno: 5 Bře 2015 12:52
82khuratkosezna m.cz

Zkuste tady: http://ekcr.cz/?p=kalkulacka_1
Autor DAVID ZAPLETAL
Člen
#8 | Zasláno: 9 Zář 2016 22:25
Dobry den zadam vas o radu je to akutni.Jsem delnik a vydelavam cca 13000kc.Dnes doslo memu sefovi,tri exekuce.Za soud,za pravnika a za pojistovnu.Ma mi to strhavat ze mzdy.Potreboval bych poradit mam i jine pohledavky,ktere musim platit plus najem a samozrejme jidlo.Co mam delat prosim vas poradte mi.Jsem z toho zoufaly.Nejlepe na email,ktery jsem dole uvedl.Predem dekuji
Nezařaditelné dotazy o účetnictví diskuse.uctovani.net Forum / Nezařaditelné dotazy o účetnictví / Exekuce na mzdu Nahoru
Vaše reakce Klikněte na tuto ikonu, pokud se chcete přesunout na citovanou zprávu
Ochrana proti spamu. Napiąte prosím číslici dvanáct:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.

www.uctovani.net diskuse.uctovani.net  Forum Powered by Community Script miniBB ®