diskuse.uctovani.net
Diskusní fórum o účetnictví
 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika | www.uctovani.net »
Nezařaditelné dotazy o účetnictví diskuse.uctovani.net Forum / Nezařaditelné dotazy o účetnictví /

Povinnost účetní

Autor Sajuska1991
Člen
#1 | Zasláno: 24 Čvn 2014 15:22
Dobrý den,

předem se omlouvám za tak "hloupý" dotaz, ale nějak to nikde nemůžu najít ...
Zajímalo by mě, kam všude musí účetní chodit, jezdit, co kam posílat ..
Nikde tyhle informace nemohu najít pokupě, proto se ptám tady :-)
jedná se o firmu s.r.o s měsíčním DPH ... a s pár zaměstnanci ... Proto se ptám - kam se posílá DPH, musí se kvůli tomu někam chodit ? a co pojištění zaměstnanců - soc a zdrav ? kam se posílá nebo kam se musí jít ? a kdy ? jednoduše bych ráda znala měsíční a roční povinnost účetní něco někam posílat a někam jezdit osobně ... Omluvte mou neznalost, děkuji :-)
Autor Bohdalová M.
Člen
#2 | Zasláno: 2 Čvc 2014 21:04
Dobrý den, DPH můžete platit buďto kvartálně nebo měsíčně. Na internetu určitě najdete splatné termíny. Z faktur přijatých a vystavených vytvoříte daňové přiznání - které lze na FÚ donést osobně, nebo zaslat přes datovou schránku. Pokud Vám vyjde daňová povinnost, zaplatíte daň na účet FÚ (účet určený pro DPH). Každého nového zaměstnance musíte k soc a zdrav přihlásit (při odchodu odhlásit) a pak měsíčně platit odvody z mezd na soc a zdrav. Kvartálně se platí Zákonné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele, v případě, že zaměstnáváte alespoň jednoho zaměstnance).
V roční povinnosti je to daňové přiznání daně z příjmu a v případě zaměstnanců - roční zúčtování, ELDP, podpis růžového prohlášení.
Určitě se najdou další a další úkony, které budete potřebovat v s.r.o. v rámci účetnictví vykonávat.
Autor DonCarlos
Člen
#3 | Zasláno: 13 Lis 2014 14:49
Ano je toho určitě podle konkrétní firmy více nebo méně. Možná by stálo za hřích vědět, že dnes se již nikam chodit nemusí (až na výjimky) osobně již od počátku používám pro komunikaci jak sebe tak svých klientů Datové schránky a letos již konečně i poslední instituce jako ČSSZ umožnila podávat všechna podání i touto cestou vedle standardní vlastní služby tzv. VREP. Pokud budete mít zájem můžu Vás i na dálku s těchto kroků a technik komunikace s úřady vyškolit navrhnout optimální postupy.

|dnes to již naštěstí není utopie ale běžná praxe
Autor Uctarka
Člen
#4 | Zasláno: 8 Dub 2017 16:00
Dobrý den, vy jste účetní nebo si účetnictví děláte pro firmu sama? Na http://www.freelance-market.cz/c/%C3%9A%C4%8Detn%C3%AD si můžete nějakého účetního najít, ten to za vás oběhá. Nebo se tam jako účetní můžete zadarmo registrovat, jestli potřebujete víc zakázek.
Nezařaditelné dotazy o účetnictví diskuse.uctovani.net Forum / Nezařaditelné dotazy o účetnictví / Povinnost účetní Nahoru
Vaše reakce Klikněte na tuto ikonu, pokud se chcete přesunout na citovanou zprávu
Ochrana proti spamu. Napiąte prosím číslici dvanáct:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 
  www.uctovani.net diskuse.uctovani.net  Forum Powered by Community Script miniBB ®