diskuse.uctovani.net
Diskusní fórum o účetnictví
 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika | www.uctovani.net »
Nezařaditelné dotazy o účetnictví diskuse.uctovani.net Forum / Nezařaditelné dotazy o účetnictví /

Půjčka jednatele společnosti (s. r. o.)

Autor michala.j
Návštěvník
#1 | Zasláno: 19 Říj 2015 14:04
Dobrý den,

ráda bych touto cestou poprosila o radu ohledně půčjky, kterou domluvil jednatel firmy se svým rodinným příslušníkem, který nemá se společností nic společného.

Naše firma je momentálně v tíživé finanční situaci a jednatel (majitel) firmy si v rodině domluvil půjčky (firma jich má na sebe již více a touto cestou žádnou novou nezíská). Příbuzný si ji vzal od banky na sebe, např. 100.000,-, ale díky úrokům zaplatí jednou tolik. Čili přes 200.000,-. Na účet nám přišlo dohodnutých 100.000,- a jako doklad vytvářím smlouvu o půjčce mezi jednatelem a firmou s tím, že měsíční splátky půjdou na rodinného příslušníka. Ráda bych se zeptala, zda-li:

1. Nevím, zda je to tak v pořádku
2. Tápu ve výši úroku, kterou mohu do Smlouvy o půjčce dát - zda mohu použít tu, která je ve smlouvě mezi Bankou a rodinným příslušníkem majitele firmy (je přes 23 %) nebo je to nějakým způsobem omezené?

Rodinnému příslušníkovi musí samozřejmě majitel zaplatit částku, kterou chce banka, ale do úče mi přišlo pouze 100.000,-, které budu měsíčně splácet.

Předem moc děkuji za radu a pomoc!

S přáním hezkého dne
Autor kajin23
Člen
#2 | Zasláno: 3 Zář 2019 10:54
Zdravím chtěl bych se zeptat.Chtěl bych začít provozovat masážní erotický salon podobny tomuto stylu https://www.erotic-massage-in-prague.cz/ Jakožto OSVČ prostory už bych měl, jen bych to potřeboval kapku přizpůsobit do nějaký příjemný atmosféry. Takže úprava interieru ta je jistá + teda zařídit nějaký koupelny/sprchy. Jakou by jste mi doporučily půjčku. Díky
Autor Návštěvník
#3 | Zasláno: 22 Čvn 2020 19:13
Dobrý den, nevím jestli to dobře chápu, ale majitel firmy si bere půjčku pro někoho ze své rodiny? Jakoby na jméno firmy? Takže úroky bude platit ta firma a čisté peníze bude mít ten člen rodiny? Tak jako podnikatelskou půjčku může mít jen člověk, co má nějakou živnost ne? Já jsem si bral třeba tuto půjčku https://www.eu-fin.cz pro svoje podnikání a musel jsem udávat svoji živnost a v čem budu podnikat.
Nezařaditelné dotazy o účetnictví diskuse.uctovani.net Forum / Nezařaditelné dotazy o účetnictví / Půjčka jednatele společnosti (s. r. o.) Nahoru
Vaše reakce Klikněte na tuto ikonu, pokud se chcete přesunout na citovanou zprávu
Ochrana proti spamu. Napiąte prosím číslici dvanáct:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.
 
  www.uctovani.net diskuse.uctovani.net  Forum Powered by Community Script miniBB ®