diskuse.uctovani.net
Diskusní fórum o účetnictví
 | Hlavní stránka | Registrace | Reagovat | Hledat | Statistika | www.uctovani.net »
Nezařaditelné dotazy o účetnictví diskuse.uctovani.net Forum / Nezařaditelné dotazy o účetnictví /

Nesouhlasici castka na zaloze a fakture

Autor Lenka Zemánková
Člen
#1 | Zasláno: 2 Dub 2019 17:40
Dorbý den,
prosím o vyjádření k situaci. Mám z prosince 2018 doklad k přijaté záloze na částku 36000 (30tis. ZD + 6tis. DPH), částka 36T byla odeslána bankovním účtem a dorazil daňový doklad na 36T. Na jeho základě jsem zaúčtovala DPH na vstupu.
V lednu 2019 mi dorazila faktura, kde bylo uvedeno sazba DPH 21%, částka DPH 0Kč, celkem 30T, ZD 30T. To mě podle mého názoru dostává do důkazní nouze.
Účetní dodavetele mi tvrdí, že tak, jak mi doklad vystavila je v pořádku, a že mi tedy nový doklad nevystaví. Já argumentuji tím, že kdyz jsem vydala 36T, potřeuji doklad na 36T. Pokud uvádí 21% a částka DPH 0, pak si doklad protiřečí, a pokud není částk DPH uvedena, pak doklad nesplňuje náležitosti daňového dokladu.
Čím mohu prosím argumentovat účetní, aby mi doklad vystavila správně (dle mého názoru), nebo se pletu?
Autor Vetráková
Návštěvník
#2 | Zasláno: 3 Dub 2019 21:34
Dobrý den p. Zemánková,

částka uvedená na zúčtovacím daňovém dokladu musí odpovídat přijaté zálohové faktuře. Když přijatá zálohová faktura byla ve výši 36 000 Kč, a vy ji uhradíte, dodavatel Vám musí vystavit finální fakturu (musí vytvořit tzv. daňový doklad k přijaté platbě) také ve výši 36 000 Kč (30 000 Kč + daň 6 000 Kč), a z celkové částky faktury odečte příslušnou částku, která byla uvedena na zálohové faktuře (36 000 Kč). Pokud jste plátci DPH, částka DPH musí být uvedena. Trvejte na korekci daňového dokladu, protože vy si můžete uplatnit nárok na odpočet DPH pouze na základě finálního daňového dokladu
Nezařaditelné dotazy o účetnictví diskuse.uctovani.net Forum / Nezařaditelné dotazy o účetnictví / Nesouhlasici castka na zaloze a fakture Nahoru
Vaše reakce Klikněte na tuto ikonu, pokud se chcete přesunout na citovanou zprávu
Ochrana proti spamu. Napiąte prosím číslici dvanáct:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Můžete použít jen přezdívku bez hesla, pokud neexistuje registrovaný člen s uvedeným jménem. Případně můžete nechat obě pole prázdná. Pokud jste registrovaný uživatel diskusního fóra, můžete se z této stránky pouze přihlásit bez zaslání příspěvku, nebo se přihlásit a současně zaslat příspěvek.

www.uctovani.net diskuse.uctovani.net  Forum Powered by Community Script miniBB ®